מז"א בישראל

תחזית מזג האוויר חיפה

מזג אוויר בחיפה שונה קצת ממזג האוויר במקומות אחרים בארץ. כידוע חיפה ממוקמת באזור החוף של ים התיכון אך גם משתרעת על פני אזור גבוה יחסית. האוויר בחיפה קריר יותר, יש יותר רוח והטמפרטורות נמוכות יותר מאשר בשאר ערי מישור החוף. חיפה היא עיר יפיפייה שחייבים לבקר בה. הכי כדאי לבקר בעונות המעבר, סתיו ואביב מכיוון שאז מזג האוויר הוא הנוח ביותר. אולם, הקיץ מהווה את העונה התיירותית בעיקרית בגלל חוף הים היפה של חיפה. בסופו של דבר לא משנה מתי אתם מגיעים לבקר בחיפה, העיקר להתעדכן בתחזית מזג האוויר בחיפה ולהתארגן בהתאם.

כיצד להתמודד עם מזג האוויר בחיפה בחורף

גם החורף של חיפה הוא קר יותר מאשר בתל אביב או בערים אחרות הממוקמות דרומית לה. בחורף אפשר לצפות לטמפרטורות נמוכות יחסית שנעות בין 14 מעלות ל5 מעלות בימים קרים במיוחד. הטמפרטורות לעולם לא יורדות מתחת ל-0 מעלות צלסיוס ולכן אין חשש לשלג או לקרח. בגלל מיקומה המיוחד של חיפה, החורף בה קריר למדי, לח ומלא רוחות קרות ולכן אם אתם מבקרים בחיפה בחורף, אל תשכחו להביא כובע חם, מעיל, צעיף וכל דבר אחר שיעזור לחם להישמר מפני הקור. החורף בחיפה הוא מאוד גשום ולכן כדאי גם להביא מטריה חזקה שלא תשבר ברוח החזקה.

כיצד להתמודד עם מזג האוויר של חיפה בקיץ

כדי ליהנות מחיפה וממזג האוויר שלה צריך לדעת איך להתמודד איתו היטב. בימי הקיץ, גם בחיפה הטמפרטורות גבוהות מאוד. כמו ברוב חלקי הארץ, חודשי הקיץ הם שרביים, הטמפרטורות גבוהות מאוד, הלחות גבוהה והשמש לוהטת. היות וחיפה מהווה אתר מפורסם למדי ויעד תיירותי חשוב, אלפי אנשים, תיירים וגם ישראלים, מבקרים את חיפה מדי שנה. רוב רובם של המטיילים מגיעים בקיץ והמקום הראשון בו הם בוחרים לטייל הוא כמובן חופי הים הרבים של חיפה. מזג האויר בחיפה בקיץ מתאים לבילוי נפלא על חוף הים, שחיה במיי הים התיכון ושיזוף על החול. מטיילים רבים לא מכירים את סכנותיה של השמש מכיוון שהם מגיעים מארצות בעלות אקלים קר ולא מודעים למזג האוויר בחיפה. כדי להימנע מפגיעות השמש, כוויות, שיזוף יתר, התייבשות ומכת חום, חשוב להכיר את מזג האוויר המקומי וללמוד מן התושבים המקומיים על הדרך הטובה ביותר להתמודדות. למשל, הרבה אנשים יעדיפו לא לפקוד את חוף הים בשעות הצהריים בהן השמש גבוהה וחמה במיוחד. השעות המועדפות לטיולים בשמש הם כמובן בשעות אחר הצהריים או לחליפין, מוקדם בבוקר. בנוסף חשוב להשתמש במקדם הגנה, משקפי שמש, כובע על הראש וכמובן לשתות הרבה מאוד מים. דבר נוסף שכדאי לוודא הוא גובה הגלים. תחזי מזג אוויר חיפה יכולה להיג את גובה הגלים הצפוי לאותו היום או לאותו השבוע, כך התיירים וגם השוחים המקומיים יכולים לדעת מהו המועד הבטוח ביותר לשחייה בים. מזג האוויר בחיפה נוח יותר ממזג אוויר בערים אחרות כמו תל אביב, בת ים, אשקלון ועוד. אם אתם רוצים ליהנות מהים וגם מחפשים הקלה מהחום ומן הלחות, חיפה יכולה להיות עיר נוחה יותר מבחינת מזג האוויר.