מז"א בישראל

מזג אויר בפראג – מתי מגיעה עונת הקיץ?

עונת הקיץ בפראג מתחילה בחודש יוני, יולי, אוגוס ונמשכת עד אמצע ספטמבר. הקיץ בפראג חמים ובהיר אך בשונה מהקיץ הישראלי, קיץ בפראג יכול להפתיע אותנו בזרזיף בלתי צפוי ולעתים אפילו בגשם רציני יותר. ישם ימים שבהם פראג כה חמה שצריך ללבוש בגדים של קיץ, לחבוש כובע רחב שוליים ולהצטייד במים רבים, לעומת זאת, ימים אחרים מפתיעים אותנו בכיסוי עננים ולפעמים גם גזם זריז פה ושם. בימים כאלה כדאי לשמור בקרבת מקום מטריה למקרה חירום ואולי אפילו נעליים סגורות. כדי שהקיץ של פראג לא יתפוס אתכם עם המכנסיים למטה ויהרוס לכם את הטיול, כדאי להקדיש תשומת לב מיוחדת לתחזית מזג האויר בפראג ולטייל בשלווה ובטחון, כשאתם מוכנים למזג האוויר של אותו היום.

מזג אוויר בפראג

מזג אוויר בפראג שונה במקצת ממזג האוויר בארץ ולכן מי שמתכנן לנסוע לטייל בפראג וסביבתה צריך להתעדכן בתנאי מזג האויר בפראג כדי לקחת את הבגדים המתאימים ולתכנן היטב את הטיול שלו. פראג היא יעד פופולארי לתיירות מכל העולם. זוהי עיר יפה מדהימה ביופייה, עם ארכיטקטורה מרשימה בסגנון עתיק והרבה מאוד אזורים ירוקים שמכוסים ביערות עבותים. גם אוהבי הטבע וגם אנשים המעדיפים לטייל בערים מסודרות, ייהנו מפראג – העיר המקסימה ששוכנת בלב אירופה.

מזג אויר פראג – מתי מגיעה עונת החורף?

החורף מגיע לפראג לקראת נובמבר ונמשך חודשים רבים, כמעט עד מרץ. מזג אוויר בפראג בחורף הוא הרבה יותר קר ואכזרי ממה שהישראלי הממוצע מכיר ורגיל אליו. הטמפרטורות יורדות מתחת לאפס, הרחובות קופאים ומתכסים בשלג לבן ונקי. הרוחות הקפואות מנשבות במרץ והגשם שהופך לשלג לסירוגין שוטף שוב ושוב את רחובותיה של פראג. מי שרוצה לטייל בפראג בחורף, צריך להכין את עצמו לחורף קר מאוד. כדאי להצטייד בבגדי חורף רציניים, מעילים מבודדי קור, כפפות, מגפיים בלתי חדירות למים, כובע, צעיף וכמובן כפפות. פראג בחורף יפה אף יותר מפראג של קיץ ועבור המטיילים הישראלים שלא רגילים לראות שלג, מראה העיר הלבנה שמכוסה שלג הוא מראה בלתי נשכח. בחורף, מן ההכרח להיעזר בתחזית מזג האויר בפראג כדי לדעת מתי צפוי לרדת שלג, מתי יש סופות קשות, מתי מותר לטייל ומתי רצוי להישאר בבית החמים ולהתבונן בנוף מבעד לחלון של בית המלון שלכם.