מז"א בישראל

מזג אוויר בפולין

מזג אוויר בפולין מורכב מארבע עונות קבועות. בכל עונה מזג אוויר קבוע שאפשר לחזות מראש. אם אתם הולכים לטייל בפולין, נוסעים מסיבה תיירותית, נסיעת עבודה או או סתם יוצאים לחופש, כדאי לקבוע את מועד הנסיעה לזמן הטוב ביותר.

 

מזג אויר פולין –
איך לשרוד את מזג האוויר בפולין?

הצעד הראשון שאתם צריכים לעשות כדי לשרוד את מזג האוויר בפולין הוא כמובן להצטייד בבגדים הנכונים. אם אתם מצוידים בבגדים חמים מספיק, תוכלו להרגיש בנוח בכל מזג אויר ובכל עונה שאליה תגיעו בפולין. אם אתם רוצים להגיע לפולין בקיץ, תדאגו לקחת בגדים חמים לימים הקרים יותר וללילות הקרירים, אל תשכחו לקחת מטריה ונעליים סגורות. במידה ואתם מחליטים לקחת סיכון ולטייל בפולין בחורף, קחו הרבה בגדים חמים שמתאימים למזג אוויר קר מאוד. אם מעולם לא ביקרתם בארץ קרה כמו פולין ושכנותיה, רצוי לקרוא באינטרנט על אביזרי הביגוד הדרושים כדי להגן על עצמכם בפני הכפור. מומלץ להגיע מוכנים, אך במקרה חירום, תמיד אפשר לרכוש בגדים נוספים גם בפולין עצמה. צעד נוסף שעליכם לנקוט בו, הוא להתעדכן בתחזית מזג אויר של פולין. תבררו מידע אודות התחזית החודשית כדי להתכונן היטב לחודש הקרוב ושימו לב גם לתחזית השבועית בזמן ביקורכם בפולין, כדי שלא תופתעו מגשם לא צפוי או סופת שלגים לא צפויה לחלוטין.

פולין מזג אוויר
נוח לתיירים

מזג אוויר פולין – קיץ: הטמפרטורה הממוצעת בפולין בקיץ היא כ-22 מעלות חום. הרבה יותר קריר ממה שאנחנו רגילים בישראל ולכן גם היום החם ביותר בקיץ של פולין יהיה נעים למטייל הישראלי. הלחות בפולין גם היא הרבה יותר נמוכה ממה שיש בישראל. בקיץ אחוזי הלחות באוויר מגיעים ל-70 מעלות. חודשי הקיץ הם יוני, יולי ואוגוסט, כאשר החודש החם ביותר הוא יולי. הטמפרטורות הגבוהות ביותר ביולי מגיעות ל- 25 מעלות צלסיוס. כפי שאתם רואים, פולין זו ארץ קרירה וגם הקיץ הוא קריר ונוח. שימו לב שהקיץ של פולין הוא לא רק החם ביותר אלא גם הגשום ביותר מכל העונות. בימי הקיץ לעתים קרובות תתקלו בגשם ומשקעים רבים וממוצע המשקעים בפולין הוא כ-40 מילימטר גשם כל חודש. החודש הרטוב ביותר והכי גשום הוא יולי ולכן אם אתם מבקרים בפולין בקיץ, אל תשכחו לקחת אתכם גם מטריה. מזג אויר בפולין – חורף: מזג האוויר בפולין בחורף הוא קר ביותר. החורף מתחיל בנובמבר, דצמבר ונמשך בשיא עוצמתו עד מרץ. החודש הקר ביותר בשנה הוא ללא ספק, ינואר. הטמפרטורות הממוצעות בחורף הם כ- 6 מעלות מתחת לאפס. הימים בחורף הם קצרים והלילה יורד במהירות. חורף היא לא תקופה מומלצת לטייל בפולין. מזג האויר בפולין בחורף הוא קר ואכזר והמטייל הישראלי, המורגל בטמפרטורות נוחות עד חמות, ימצא את החורף של פולין קר עד בלתי נסבל.