מזג אוויר בלונדון

מזג אוויר בלונדון הוא מזג אויר מיוחד שזכה להרבה התייחסויות וציטוטים בספרות ובקולנוע. כולם יודעים שלונדון מאופיינת בשמיים עם כיסוי אפור ותמידי של עננים וגשם בלתי פוסק בכל עונות השנה. תיאור עגום שכזה יכול לגרום לנו לוותר על הטיול ללונדון כלל. אך לפני שנגיע למסקנות פזיזות, כדאי לברר את האמת אודות מזג האויר של לונדון, אחת ולתמיד!

כיצד להתמודד עם מזג האויר בלונדון

הדרך הטובה ביותר להתמודד עם מזג האוויר של לונדון היא כמובן לעקוב באדיקות רבה אחרי תחזיות מזג האוויר. כדאי לשים לב לתחזית השבועית אך גם להתעדכן מדי יום ביומו בתחזית היומית של מזג האוויר הצפוי למחר. במזג האוויר הכל כך הפכפך של לונדון צריך להסתמך על דעות המומחים ולא על תחושת הבטן. אך קחו בחשבון שאפילו השירות במטאורולוגי יכול לטעות ובגדול ולכן, אפילו בקיץ כדאי שתהיה לכם מטריה בהישג יד. בחורף הקר של לונדון, חשוב להצטייד בבגדים המתאימים. אם מתלבשים בצורה נכונה, שומרים על חום גוף גבוה, מגנים על עצמינו מפני הגשם והשלוליות, הרי שאפשר להרגיש בנוח גם בחורף של לונדון. מזג האוויר בלונדון הוא לא חמור במיוחד, אפילו לא בחורף וגם עם הגשמים אפשר להתמודד. וכמובן שאין שום דבר שמשתווה ליום קיצי וחמים בלונדון. לכל עונה יש את היתרונות שלה, העיקר להיערך נכון ולהתמודד עם מאפייני העונות בצורה הטובה ביותר.

לונדון מזג אויר, אקלים, עונות ועוד

קיץ בלונדון – אם חושבים על זה, הדרך הטובה ביותר לתאר את הקיץ של לונדון הוא מפתיע ובלתי צפוי. כשחשבתם שאתם ניצבים בפני יום חם ושטוף שמש, הגשם יכול להופיע פתאום ולשטוף את לונדון בזרזיף חולף או אפילו בגשם זלעפות. לעתים השינויים הם ארוכי טווח כמו למשל שבוע של גשם בלתי פוסק שנפסק פתאום ואחריו מגיע קיץ אמיתי, חם ובהיר. הטמפרטורה הממוצעת בקיץ היא כ 25 מעלות צלסיוס אבל בימים חמים במיוחד היא יכולה להגיע עד ל 30 מעלות ואף יותר. בגלל זיהום אוויר וריכוז האוכלוסין הגבוה, לונדון היא גם העיר החמה ביותר בכל בריטניה. אך אחרי שבועות של גשם וטמפרטורות נמוכות, תושבי לונדון מקבלים את ימי הקיץ החמים של לונדון בברכה ובשמחה. חורף בלונדון – מזג האוויר בחורף של לונדון הוא קר למדי. הטמפרטורות מגיעות אפילו עד ל- 0 מעלות צלסיוס אך בממוצע הטמפרטורות בחורף של לונדון נעות בין 5 ל-7 מעלות צלסיוס. בחורף ובסתיו יורדים גשמים רבים ולכן אם אתם מבקרים בלונדון בחורף, הכינו את עצמכם להרבה מאוד גשמים בלתי פוסקים. אביב וסתיו בלונדון – עונות המעבר הן עונות נעימות מבחינת מזג האויר. גם בהן יורדים גשמים מרובים אך הטמפרטורות הן יחסית נעימות שנעות בין 10 ל-17 מעלות. מזג האויר בלונדון הוא לא צפוי גם בעונות המעבר, הגשם יכול להפתיע, כמו גם יום קיץ בהיר שמשתרבב לתוך שגרת הגשמים.