מז"א בישראל

מזג אוויר באמסטרדם

מזג אויר באמסטרדם הוא חלק בלתי נפרד מהביקור שלכם בעיר. זוהי עיר שמשנה את פניה בכל עונה ועונה. אמסטרדם בחורף היא ללא ספק, אמסטרדם שונה לחלוטין מאשר אמסטרדם באביב. רחובותיה היפיפיים של אמסטרדם, בתי הקפה, הקופי שופס, הבניינים המיוחדים שלה, הנחלים, כל אלה נצבעים בצבעים שונים בל עונה ועונה ומקנים לעיר תחושה מיוחדת בכל חלק וחלק של השנה.

תנאי מזג אויר אמסטרדם

באמסטרדם יש 4 עונות עיקריות, קיץ, חורף, אביב וסתיו. החורף של אמסטרדם מתחיל בסביבות נובמבר, הטמפרטורות יורדות ויורדים גשמים רבים וגם שלגים. בקיץ מזג האוויר נוח למדי, הטמפרטורות לעולם לא חמות מדי ואפילו בקיץ לעתים יורד גשם באמסטרדם. חודשי המעבר, האביב והסתיו הם בהחלט חודשים טובים לטיולים, למרות שבלילות מתחיל להיות דיי קר והטמפרטורות מתקרבות לאפס מעלות. מכיוון שהעיר ממוקמת באזור יחסית צפוני, הקיץ בה הוא הזמן הנעים ביותר. הטמפרטורות הממוצעות לעונה זו הן כ-22 מעלות צלסיוס. מזג האוויר באמסטרדם הוא הפכפך מאוד. אפילו באמצע יום בהיר, יכולות להגיע רוחות קרירות ולהביא איתן ענני גשם. בחורף הטמפרטורות קרות מאוד ולכן מומלץ בהחלט להצטייד במעילים חמים, כפפות, צעיפים וכו.

אמסטרדם מזג אויר לטיולים

בעצם, התקופה הכי טובה לבקר באמסטרדם ולראות את העיר המדהימה הזאת היא באביב. חודשים מאי ויוני הם החודשים הנוחים ביותר מבחינת מזג האויר באמסטרדם. הפרחים המפורסמים של אמסטרדם מתחילים לפרוח באביב ובעצם כל הצמחייה מתחילה להתעורר אחרי החורף הארוך, לפרוח בשלל צבעים ולהפיץ ריחות מיוחדים. האביב באמסטרדם הוא קסום וממש מומלץ לראות אותו. גם הקיץ הוא עונה נוחה שאפשר לבקר באמסטרדם. חודשי יולי, אוגוסט ספטמבר הם חודשים נוחים מאוד, חמים ובהירים, הימים ארוכים מאוד שטופי שמש ומתאימים לטיולים רבים. הקיץ באמסטרדם הוא לא חם מדי ולכן גם החודש החם ביותר שלה הוא חודש נעים לתיירות. הסתיו והחורף הן לא תקופות מתאימות כל כך לביקור באמסטרדם. בסתיו יורים גשמים רבים וחודש נובמבר הוא החודש הגשום ביותר באמסטרדם. קשה לטייל וליהנות מיופייה של העיר כאשר השמיים מכוסים בכיסוי עננים אפור והגשם לא מפסיק לרדת במשך כמה ימים. החורף הוא קר ויורד בו שלג ולכן הוא לא הכי מומלץ לטיול באמסטרדם. רק אנשים שנהנים ממזג אויר קר, רוצים לראות שלג, לשבת בקופי שופס כאשר בחוץ שורר מזג אויר חורפי וקריר, יוכלו ליהנות מאמסטרדם בחורף.