דף הבית » מזג אוויר בצרפת » מזג אוויר בפריז

מזג אוויר בפריז

 

 

 

 
 
 
 
 

מזג אוויר בפריז יהיה גורם חשוב בטיול שלכם. הוא יקבע איזה סוג של טיול יהיה לכם ואיזו חוויה תפיקו ממנו. פריז זו עיר קסומה, עיר של אהבה ואוכל טוב. בכל עונה ועונה היא משנה את פניה והופכת לפריס שונה ולכן חשוב לחשוב היטב ולהחליט באיזו תקופה הכי כדאי לבקר בפריס. לזוגות המאוהבים שחולמים על לילות שקטים ברחובותיה הרומנטיים של פריס, כדאי לבחור חודשים חמים יותר, בהם הימים והלילות יחסית חמימים ונעימים ומתאימים לטיולים ליליים ורומנטיים. להלן מידע על החודשים החמים והקרים בפריז.

מזג האוויר בפריז – איזה אקלים שורר לאורך השנה?

האקלים השורר בפריז לאורך השה הוא אקלים טיפוסי לארצות מערב אירופה. אפשר להגיד שזהו אקלים רטוב יחסית ומלא במשקעים. גשמים נוטים לרדת לאורך כל השנה וגם חודשי הקיץ יכולים להפתיע בגשם חזק ורטוב.

מזג אויר פריז – מהם החודשים החמים?

מזג האויר החם בפריז נמשך כ שלושה ארבעה חודשים וכולל את יוני, יולי, אוגוסט ואולי קצת ספטמבר. שיא החום הוא כמובן בחודשי יולי אוגוסט ובימים החמים ביותר הטמפרטורה יכולה להגיע ל-35 מעלות צלסיוס. בימים קרים אפשר לצפות לטמפרטורה של כ-15 מעלות צלסיוס. גם בקיץ תוכלו להרגיש רוח קרירה שנושבת בחוץ ולפעמים אפילו טפטוף גשם פה ושם.  בספטמבר הטמפרטורות מתחילות לרדת בהדרגה והקיץ מפנה את מקומו לעונת הסתיו. הטמפרטורות בסתיו יורדות והממוצע העונתי עומד על כ-7 מעלות. סתיו היא תקופה יפיפייה בפריז מכיוון שמזג האוויר הופך להיות נוח מאוד לטיולים, מאפייני הסתיו כמו למשל עלי השלכת שצובעים את העיר בגוונים של חום אדמדם מוסיפים יופי מיוחד לרחובות העיר. הגם בסתיו לא נפוץ יותר מאשר בכל תקופה אחרת, מדובר בכ-50 מילימטרים של גשם בחודש בממוצע.  אם אתם מבקרים בפריז בחודשי הקיץ והסתיו, אל תשכחו מטריה מצד אחד אך גם חולצות טישרט קלות ונעליים מתאימות גם לימים החמימים יותר וגם לגשמים המזדמנים.

מזג אוויר פריז – מהם החודשים הקרים?

מזג האוויר בפריז מתחיל להיות קריר עד קר בחודשי הסתיו המאוחרים ובחורף.  בנובמבר מתחילים הגשמים והטמפרטורות יורדות בהדרגה. שיא החורף והקור הוא בחודשי ינואר פברואר. הטמפרטורות הממוצעות לעונה נעות בין 6 מעלות צלסיוס ל מעלת צלסיוס אחת בלבד. יש שנים שבהן הטמפרטורות צונחות מתחת לאפס ויורד שלג בפריס אז מדובר באירוע חריג וזה לא נפוץ כלל. לקראת מרץ החורף הקר מתחלף באביב, הטמפרטורות מתחילות לעלות והעצים העירומים מתחילים להתכסות בהדרגה בניצנים חדשים. האביב היא תקופה יפיפייה בפריז מכיוון שהפריחה נראית בכל מקום, ניצנים, פרחים ועלים חדשים שמכסים את העצים מחדש לקראת העונה החדשה.  האביב עדיין קצת קריר ורק לקראת מאי האוויר מתחמם שוב ומתחיל המחזור החדש של החודשים החמים בפריז.